Zloženie DeflaGynu®

Čo obsahuje DeflaGyn®?

DeflaGyn® obsahuje vysoko dispergovaný mikronizovaný oxid kremičitý (SiO2) a antioxidačný Deflamin® – biologicky aktívny selén, patentovaná kombinácia seleničitanu sodného a kyseliny citrónovej.

Zloženiena dávku (5 ml)
Vysoko dispergovaný mikronizovaný oxid kremičitý10,0 mg
Kyselina citronová24,8 mg
Seleničitan sodný0,83 mg
Ekvivalent selénu0,25 mg

Podporné prostriedky:
hydroxyethylcelulóza, voda.

Konzervačné látky:
sorban draselný, benzoan sodný.

Oxid kremičitý

Oxid kremičitý obsiahnutý v DeflaGyn ako vysoko dispergovaný mikronizovaný oxid kremičitý je schválený a overený chemický prostriedok, ktorý adsorbuje baktérie, vírusy a ďalšie molekulárne kontaminanty zo sekrécie.

Kyselina citrónová a seleničitan sodný

Selén pôsobí v ľudskom tele predovšetkým ako antioxidačné činidlo. Neutralizuje jedovaté peroxidy, ktoré sa vytvárajú počas premeny telesného tuku na energiu a môžu narušiť bunkové zložky vrátane DNA.
Kyselina citrónová je organická kyselina nachádzajúca sa v citrusoch, ktorá sa bežne používa ako konzervačný prostriedok v balených potravinách a nápojoch. Pridáva sa do nich z rôznych dôvodov – pre zvýšenie kyslosti a úpravu chuti, ako konzervant alebo antioxidant.
Kombinácia seleničitanu sodného s kyselinou citrónovou výrazne zvýšila antioxidačný potenciál seleničitanu sodného.
Antioxidačná kapacita DEFLAMINu®, patentovanej kombinácie kyseliny citrónovej a seleničitanu sodného vykazujú vysoký antioxidačný efekt, dokonca vyšší ako vitamín C.
Tieto dve látky vysokú terapeutickú účinnosť so súčasnou absenciou toxikologického rizika.

Vaginálny gél DeflaGyn® je zdravotnícka pomôcka. DeflaGyn® by sa mal používať po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom. 

Príbalovú informáciu si môžete stiahnuť TU.